Pomorzanin znowu lepszy, Pocztowiec górą w derbach

W pierwszej kolejce II rundy halowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w hokeju Grunwald przegrał na własnym parkiecie z Pomorzaninem Toruń 8:9. W derbach Poznania Pocztowiec pokonał AZS AWF.

Pierwsza niedziela nowego roku przyniosła sporo emocji kibicom halowych rozgrywek o mistrzostwo Polski w hokeju.

W samo południe w derbach Poznania Pocztowiec podejmował AZS AWF. Choć pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 3:3, to w drugiej zdecydowanie lepiej radzili sobie laskarze Pocztowca. Sygnał do ataku dał swoim kolegom Krzysztof Rachwalski. Choć trener reprezentacji seniorem nie wykorzystał wszystkich swoich szans, to Pocztoiwec bez problemów powiększył przewagę, wygrywając ostatecznie 8:4.

W swoim pojedynku z Bałaganami Łubianka bardzo słabo zaprezentowała się drużyna ZSMS-a. Juz pierwsza połowa zapowiadała wysoką wygraną przyjezdnych (8:2). W drugiej odsłonie do bramki trafiali już tylko goście, wygrywając aż 14:2.

W najciekawszym spotkaniu pierwszej kolejki II rundy Grunwald podejmował lidera tabeli - Pomorzanina Toruń. W I rundzie lepsi okazali się zawodnicy z grodu Kopernika. W pierwszej części rewanżu to gospodarze prowadzili 6:3. Po powrocie na parkiet wydawało się, że podopieczni trenera Grzeszczaka będą kontrolowali grę. I rzeczywiście "wojskowi" powiększyli przewagę do 5 bramek. Ostatnie minuty należały jednak do podopiecznych Andrzeja Makowskiego. Zawodnicy Grunwaldu cofnęli się do obrony, a brak konsekwencji poznaniaków w tej formacji wykorzystali goście, strzelając 6 goli z rzędu. Po emocjonującym pojedynku drugi raz w sezonie górą byli zawodnicy Pomorzanina.