Reklama
Reklama

W pierwszy weekend w roku poznaniacy wybrali lodowiska

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Wielu poznaniaków postanowiło spędzić ostatnie dni wolnego aktywnie na świeżym powietrzu. Największa popularnością cieszą się poznańskie lodowiska. Atrakcją dla tych najmłodszych są górki, z których można zjechać na sankach. Dla tych starszych pozostaje bitwa śnieżna.

Rok 2010 przywitał nas białym puchem i niską temperaturą. Zima w pełni! Pogoda wręcz idealna do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Jak spędzić ten ostatni dzień wolnego? Wielu poznaniaków wybrało się na łyżwy. Już od 8 rano amatorzy ślizgawek ćwiczyli nowe figury na lodzie. Z każda godziną można było odnotować coraz większą grupę osób na łyżwach. Na każdy lodowisku lód jest bardzo dobrze zmrożony a warunki do jazdy wręcz doskonałe. Kolejną taką falę chętnych do jazdy na łyżwach, właściciele lodowiska przewidują na okres ferii. Te rozpoczną się za dwa tygodnie.

Ci, którzy nie przepadają za jazdą na lodzie mogą wybrać sanki. Od wczoraj, na każdej większej górze zobaczyć można grupkę dzieci, które prześcigają się na sankach. Wśród nich dostrzec tez można tych dorosłych, którzy czasem mają większą radość z saneczkowej zabawy niż maluchy.

Dobrym sposobem na ruch na mroźnym powietrzu jest też bitwa na śnieżki. Ta zapewni nam wiele ruchu i doskonałej zabawy. Oczywiście tylko wtedy, gdy wszyscy będą chętni, żeby brać w niej udział.

Niezależnie od tego, jaką formę spędzania wolnego czasu Państwo wybiorą, proponujemy po powrocie wypić kubek gorącej herbaty z malinami lub miodem. Wtedy wyjście to zapamiętają Państwo tylko jako zabawę bez przykrych chorobowych konsekwencji.

A jak sposób Państwo spędzili pierwszy wolny weekend nowego 2010 roku? Zachęcamy do udziału w dyskusji na forum.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro