Reklama
Reklama

Sylwester: Jak pomóc psu przeżyć tę noc

Sylwestrowa noc to dla wielu zwierząt prawdziwa udręka. Szczególnie ciężko znoszą ją psy. To za sprawą odgłosów eksplozji, których dziś nie będzie brakować. Wystarczy dostosować się do paru porad weterynarzy, żeby pies nie musiał się tak denerwować.

Powitanie Nowego Roku nie jest łatwe dla czworonogów. Huk petard oraz silne błyskające światła są dla nich niezwykle stresujące. Z tego powodu od rana w klinikach weterynaryjnych panował tłok. Lekarze przepisywali zwierzakom tabletki i żele uspokajające. Właściciele powinni jednak pamiętać o odpowiedniej dawce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zwierzętom może także pomóc kilka domowych sposobów. Po pierwsze trzeba wyjść z psem jeszcze zanim zacznie się szaleństwo i wybuchy. Po drugie należy bardzo głośno włączyć w domu muzykę. Dla dobra psa powinniśmy zasłonić okna. Ostatnia rada, jaką udzielają weterynarze to pozwolić psu schować się w wybranym przez niego miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro