Reklama
Reklama

1500 zł za zostanie pilotem F-16 i zorganizowanie misji

Kolejny ciekawy prezent został przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem do akcji włączyli się piloci z Krzesin. Właśnie jeden dzień szkolenia z pilotem samolotu F-16 będzie można zlicytować na aukcji.

Zwycięzca akcji będzie mógł stoczyć walkę z samolotem przeciwnika, przechwycić cel powietrzny oraz zatankować samolot w powietrzu. Właśnie takie atrakcje przygotowali przedstawiciele bazy wojskowej w Krzesinach. Szkolenie odbędzie się w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach oraz 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Szkolenia zostaną przeprowadzone za sterami symulatora lotu. Cywile, nawet jeśli są uczestnikami wycieczek, na co dzień nie mają szans przetestowania wojskowego symulatora lotów. Zwycięzca aukcji rozpocznie służbę od przyjęcia lotniczego ekwipunku, przebrania się w lotniczy kombinezon oraz dopasowania lotniczego hełmu z systemem celowniczym. Następnie nowy pilot weźmie udział w planowaniu misji bojowej. Następnie misja ta zostanie przeprowadzona na symulatorze.

Atrakcje w Krzesinach będzie można wygrać na dwóch aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wtorek wieczorem, aktualna cena na obu aukcjach wynosiła 1500 zł. Na jednej z nich złożono dziewięć a na drugiej dziesięć ofert. Licytować można pod adresem www.aukcje.wosp.gov.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro