Reklama

Pomysły na sylwestra

Ledwie zakończyły się energiczne przygotowania do świąt, a już wkraczamy w gorączkę przedsylwestrową. Część poznaniaków rezerwuje bilety na bale i inne imprezy. Inni w ten czwartek odwiedzą lub zaproszą do siebie znajomych. Niektórzy posłuchają Chopina na miejskim sylwestrze lub pomodlą się w kościołach z pielgrzymami Taize. Wiele osób spędzi ten wieczór przed telewizorem.

Miejski sylwester w Poznaniu w tym roku będzie dość nietypowy. Nie tylko dlatego, że do Poznania nie przyjadą gwiazdy polskiej estrady, aby zabawiać ludność z jednej, głównej sceny. Poznański sylwester będzie się odbywał w 10 miejscach jednocześnie, a także na antenie radia. Na imprezie tej będzie można posłuchać muzyki Fryderyka Chopina z głośnika i obejrzeć fajerwerki. Pokazy pirotechniczne mają zadziwiać swoją skalą i być zsynchronizowane z muzyką.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Hasło poznańskiego sylwestra to "Chopin w blasku Poznania". To forma uczczenia 200. rocznicy urodzin słynnego artysty. 2010 r. będzie w Polsce obchodzony jako właśnie rok Fryderyka Chopina. "Sceną" miejskiego sylwestra będzie od godz. 23.00 do 1.00 antena Radia Merkury. Tam też chwilę przed północną będzie można usłyszeć życzenia od prezydenta Ryszarda Grobelnego.

Fajerwerki w Poznaniu będą odpalane w 10, a nie w 3, jak w tym samym czasie w zaprzyjaźnionym Wrocławiu, punktach miasta. Są to: Plac Wolności, Dach Starego Browaru, Fabryka Cegielskiego przy rondzie Starołęka, Dach Galerii Malta, Dach Tesco na Piątkowie, Park Czarneckiego na os. Przyjaźni, Park Kasprowicza przy Arenie, Parking przy sklepie Piotr i Paweł na os. Kopernika, Wolne tory oraz Parking przy Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego.

Osoby, które mogą sobie na to pozwolić, wybiorą się na sylwestra zorganizowanego w lokalu. Para, która zechce spędzić go w rytmie disco w Hotelu Andersia, zapłaci wraz z noclegiem 1200 zł. Sheraton organizuje imprezę w hotelowym pubie za 200 zł od osoby, choć za pokój trzeba będzie płacić osobno. Kto chce przywitać Nowy Rok w Klubie Eskulap, musi się liczyć z wydatkiem 110 zł. SQ w tym roku jest droższe: od 140 do 180 zł. Położony nieopodal klub dla gejów Halo wpuszcza pary za 99 zł i dorzuca zimny bufet, barszcz czerwony oraz pół litra wódki. Dowiedzieliśmy się, że imprezy sylwestrowej nie organizuje poznański Caritas.

Jedno z miejscowych biur podróży oferuje 5-dniowy wyjazd sylwestrowy do Paryża za 999 zł, 5 dni w Pradze w tym samym terminie kosztuje 750 zł, a analogiczny pobyt w Budapeszcie 670 zł. Amatorzy bardziej spontanicznych wyjazdów za lot dziś z poznańskiej Ławicy do Rzymu, z powrotem w Nowy Rok wieczorem, zapłaciliby 470 zł. Warto się jednak przed sylwestrem upewnić, czy ma się zarezerwowany hotel. W tym tygodniu w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych może być z tym problem.

Oszczędni mieszkańcy miasta, którzy niekoniecznie gustują w muzyce klasycznej, prawdopodobnie spędzą sylwestrowy wieczór przed własnym telewizorem. Jak co roku, czekać na nich będzie bogata oferta programowa. O 21.15 sylwestrowy wieczór zaczyna się także na antenie Telewizji WTK. Zostanie tam wyemitowany tegoroczny, poznański koncert Armina van Buurena. Ten holenderski DJ pojawił się latem w Poznaniu, uświetniając swoim koncertem "A Day in the Park" otwarcie wioślarskich mistrzostw świata. Koncert potrwa 3 godziny. Dobra zabawa jest gwarantowana.

Gdzie spędzisz sylwestra?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro