Reklama
Reklama

Bieg Sylwestrowy na Malcie

W niedzielę nad Jeziorem Maltańskim odbył się 26. poznański Bieg Sylwestrowy. To jedna z najstarszych i największych tego typu imprez w Polsce. W tegorocznej edycji biegu wystartowało około tysiąca osób.

Bieg Sylwestrowy to jedna z największych i najstarszych imprez biegowych nie tylko w Poznaniu, ale i w Polsce. W tym roku wystartował już po raz 26. nad Jeziorem Maltańskim. Na starcie stanęło tam około tysiąca biegaczy. Biegacze mieli do pokonania niewiele ponad 5 lub 10 km. Większości udało się dobiec do mety.

W niedzielę biegaczom dopisała pogoda. Wśród nich znaleźli się zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i ci, którzy dopiero zaczynali przygodę z tym sportem. Zwycięzcą tegorocznego Biegu Sylwestrowego na dystansie 5 km został Adam Matuła, a na 10 km obywatel Ukrainy Władimir Tomaszow.

Jak usłyszeli wczoraj na Malcie reporterzy WTK, wielu z zawodników przyszła ochota na bieganie po tym, jak wstali od świątecznego stołu. A ta dyscyplina sportu, jak sami twierdzą, jest najlepsza i najprostsza by wrócić do formy i zrzucić kilka kilogramów. To także dyscyplina którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku. Najczęściej słyszane wczoraj na Malcie postanowienie noworoczne to oczywiście sportu w 2010 r.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro