Reklama

1100 osób na Wigilii Caritasu

W czwartek pomiędzy godz. 11.00 a 15.00 ponad tysiąc osób zgromadziło się na Wigiliach zorganizowanych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Spotkania odbyły się w XI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Ściegiennego oraz w budynku zgromadzenia Sióstr Franciszkanek przy ul. Niegolewskich.

Wigilia Caritasu była nietypowa, bo została zorganizowana przed południem. Wyróżniała ją także skala. Do zgromadzenia Sióstr Franciszkanek przy ul. Niegolewskich przybyło dziś około 500 osób. Do XI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Ściegiennego aż 600. Szkołę odwiedzili dziś reporterzy WTK.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Wigilię z pomocą licealistów wolontariuszy przygotowały siostry Albertynki. Każdy gość po wspólnym posiłku został tam obdarowany świąteczną paczką. Pomoc nie byłaby możliwa gdyby nie wcześniejsza ofiarność poznaniaków wspierających Caritas.

Na siódmej już Wigilii organizowanej w XI Liceum Ogólnokształcącym kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem posiłku najbardziej potrzebujący gromadzili się pod budynkiem szkoły. Później do stołów kierowały ich siostry Albertynki. W środku na gości czekał gorący posiłek i kolędy śpiewane przez zespół uczniowski.

Siostry Albertynki mają duże doświadczenie, w przygotowywaniu posiłków dla najuboższych. W swojej jadłodajni, która mieści się na przeciw XI LO, wydają codziennie posiłki.

Wigilia Caritasu była zorganizowana przed południem, po to by nie rywalizować z podobnymi spotkaniami organizowanymi przez inne organizacje. Dzięki temu osoby potrzebujące mogą swobodnie udać się po niej choćby do Arsenału, gdzie po godz. 16.30 rozpocznie się Wigilia Fundacji Barka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro