Reklama

Internauci wybiorą książkę 2025 roku. Każda zalogowana osoba, która odda głos dostanie nagrodę

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. günter z Pixabay
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. günter z Pixabay

O tym, kto wygra rozstrzyga społeczność, która bardzo lubi czytać. Każdy biorący udział w zabawie może oddać 16 głosów - po jednym w danej kategorii.

Trwa Plebiscyt Książka Roku serwisu Lubimyczytać.pl. W 11. edycji głosy można oddać na 130 najlepiej ocenianych książek roku 2025, najlepsze ekranizacje rekomendowane przez Tomasza Raczka, 10 najpopularniejszych audiobooków roku oraz osoby nominowane do tytułu Człowiek Książki.
Głosowanie potrwa do końca miesiąca.

"W 13 kategoriach książkowych (literatura piękna; powieść historyczna; kryminał, sensacja/thriller; literatura obyczajowa, romans; romantasy; literatura faktu, publicystyka; autobiografia, biografia, wspomnienia; fantasy; science fiction; horror; literatura młodzieżowa; literatura dziecięca; debiut; ekranizacja; człowiek książki; audiobook) znalazło się 130 tytułów. Wybrano je na podstawie ocen i opinii użytkowników serwisu Lubimyczytać.pl zamieszczonych w minionym roku. W każdej kategorii wyłoniony zostanie jeden zwycięzca"- informują miejscy urzędnicy.

W kategorii Ekranizacja Roku nominowano 10 filmów i seriali opartych na książkach, wybranych przez krytyka filmowego Tomasza Raczka. O nagrodę rywalizuje także 10 audiobooków - coraz popularniejszej formy kontaktu z literaturą.

Tytuł "Człowiek Książki" trafi do osoby, która z pasją promuje czytanie i inspiruje innych do sięgania po książki. Głosowanie odbywa się na portalu Lubimyczytać.pl.

"Laureaci i laureatki plebiscytu otrzymają statuetki autorstwa poznańskiego artysty Igora Mikody, a zwycięzca w kategorii Człowiek Roku także nagrodę finansową. Nagrody czekają również na głosujących. Każda zalogowana osoba, która odda głos w plebiscycie, będzie mogła przez 3 tygodnie słuchać dowolnych książek audio za darmo"- dodano.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 marca o godz. 20:00 na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas Poznańskich Targów Książki. Patronat Honorowy nad plebiscytem Książka Roku objął prezydent Poznań, Jacek Jaśkowiak. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie Lubimyczytać.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW dla naszego regionu. Będzie obowiązywać do północy
-1℃
-9℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
22.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro