Reklama

Kto kupi fabrykę pojazdów szynowych?

Nie rozstrzygnięto przetargu na sprzedaż Fabryki Pojazdów Szynowych. Termin przesunięto na 12 stycznia. W tej chwili sytuację finansową fabryki analizują dwie zainteresowane firmy.

Rok 2009 nie był dla Zakładów Hipolita Cegielskiego najlepszy. Z 1400 zatrudnionych w fabryce osób ponad 500 straciło pracę. Wszystko z powodu kryzysu, jaki zawitał do branży stoczniowej. Pracownicy nadal zatrudnieni w Ceglorzu w tej chwili przebywają na urlopach. Natomiast osoby zwolnione dostały już zaległe pensje i odprawy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Cegielski cały czas próbuje pozyskać nowe zamówienia. Efektem tego jest między innymi podpisanie umowy na wykonanie dostawę dwóch silników do elektrowni w Anglii. Przedstawiciele zarządu szukają nowych zleceń między innymi w Brazylii.

Nie powiódł się jednak plan ze sprzedażą gruntów należących do fabryki w Poznaniu i Wągrowcu. Jeśli nie znajdą się chętni na zakup Fabryki Pojazdów Szynowych fabrykę chce przejść Agencja Rozwoju Przemysłu. Cena wywoławcza to 58 milionów złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro