Reklama
Reklama

WOŚP: Zbiórka ruszyła, przyłącz się do akcji!

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają przedmioty na licytację, która odbędzie się podczas finałowego koncertu. Zbiórka trwa od 16 grudnia. Dary można składać w biurze CK Zamek codziennie. Podarunki przekazał już poznańska policja oraz Marszałek Województwa. Organizatorzy cały czas czekają na większe zaangażowanie poznaniaków.

16 grudnia ruszyła zbiórka darów na aukcję, która odbędzie się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku aukcja odbędzie się w trzech miejscach: na Placu im. Adama Mickiewicza (od 9.00 do 16.00), w holu CK Zamek (od 16.00 do 21.00) oraz na aukcji internetowej pod adresem www.wosp.allegro.pl Przedmioty wystawione na licytację, będzie można obejrzeć także na stronie www.wosp.poznan.pl.

Organizatorzy czekają na rzeczy, które mają jakąś wartość, nie koniecznie same w sobie są drogie. Poznaniacy przynoszą najczęściej obrazy, monety, koszulki czy plakaty z autografami sławnych osób. Jak poinformował nas Marcin Sajewski , współorganizator finału, funkcjonariusze poznańskiej policji podarowali już dwa serduszka wykonane ze złota, srebra i bursztynu. Jedno z nich będzie licytowane na aukcji, drugie w holu CK Zamek podczas finału. Dar dla Orkiestry złożył także Marszałek Województwa Marek Woźniak, który na aukcję przekazał czapkę powstańczą. Organizatorzy czekają także na jednego z kolorowych słoni, który zdobił ulice Poznania. Ten prezent ma złożyć biuro promocji miasta.

Dochód ze sprzedaży przedmiotów zostanie przeznaczony na doposażenie klinik onkologicznych dla dzieci w sprzęt wysokospecjalistyczny. Każdy, kto chce włączyć się do akcji, może przynieść przedmioty na licytację do biura, które znajduje się w pokoju numer 52 CK Zamek. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 16.00 a w soboty od 10.00 do 13.00. W niedzielę biuro jest nieczynne. Przedmioty można składac do 9 stycznia.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz osiemnasty. Otwarcie nastąpi w Poznaniu, gdzie obecny będzie pomysłodawca Orkiestry, Jurek Owsiak. Koncert finałowy odbędzie się 10 stycznia przed CK Zamek. Ze sceny przez cały dzień będą grac zespoły muzyczne a na wielki finał zagra grupa Dżem.

Ponadto o godzinie 10.00 sprzed Zamku wyruszy bieg "Policz się z cukrzycą" Celem jest poinformowanie Polaków o problemach, z jakimi borykają się osoby chore na cukrzycę. Podczas koncertów odbędą się także prezentacje służb medycznych i mundurowych a także zbiórka krwi.

Start Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowany został na godzinę 9.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro