Reklama
Reklama

Moda na LipDub dotarła do Polski! (video)

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

13 grudnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa powstał pierwszy poznański LipDub, drugi w Polsce teledysk studentów o własnej uczelni. To trzeba zobaczyć!

"Uniwersytet LipDub" narodził się w głowach sześciu studentów wydziału Mediów Cyfrowych Hochschule Furtwagen w Niemczech. Wymyślili, by w możliwie najbardziej interesujący sposób pokazać budynek uczelni, jej nowoczesne wyposażenie i zainteresowania poszczególnych żaków. Wszystko w rytm jednej piosenki, i nagrane kamerą w pojedynczym ujęciu. Okazało się, że realizacja pomysłu będzie równie trudna, jak przypuszczali.Efekt był niesamowity - wiedzieli, że przygotowania się opłacili.

Dziś LipDub staje się coraz popularniejszy na całym świecie. Uczelnie prześcigają się w pomysłach na ciekawe zaprezentowanie swojego kampusu. Liczy się piosenka, inwencja i realizacja.

13 grudnia ponad dwustu studentów UAM zebrało się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, by zrealizować drugi w Polsce LipDub (pierwszy odbył się dzień wcześniej na warszawskiej Szkole Głównej Handlowej) w rytm piosenki Alphabeat - Fascination. Efekt jest imponujący!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro