Reklama

Poznańska premiera logo Euro 2012

W piątek o godz. 17.00 pod CK zamek rozpoczęła się uroczysta prezentacja oficjalnego logotypu piłkarskich mistrzostw europy w 2012 r. Gwiazdą imprezy jest Mezo. Miasto przystąpiło do rozdawania mieszkańcom 900 bombek symbolizujących dni, które pozostały do Euro 2012. Impreza będzie powtórzona w sobotę o tej samej porze.

Poznańska premiera rozpoczęła się o godz. 17.00. Pojawił się na niej prezydent Grobelny, ojciec Jan Góra i raper Mezo w roli gospodarza wieczoru. Impreza odbywać się będzie od tej samej godziny również w sobotę. Z powodu niskiej temperatury przybyło tylko kilkudziesięciu poznaniaków.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Oficjalne logo Euro 2012 ukazało się na wieży Zamku ok godz. 17.10. Na murach pojawiła się też barwna iluminacja zaprojektowana przez słynnego szwajcarskiego artystę Gerry’ego Hofstetter’a. Na przybyłych czekały konkursy, muzyka i animacje oraz pokaz sztucznych ogni. Specjalnie do dzieci przygotowano stanowiska do gry w piłkarzyki oraz grę komputerową FIFA 10. Na scenie wystąpili m.in. mistrz piłkarskich trików Krzysztof Golonka, a także wykonujący widowiskowe ewolucje tancerze ognia teatru Haka Poi.

W ramach przedświątecznych przygotowań, władze miasta zaczęły rozdawać poznaniakom 900 bombek, które symbolizują dni, jakie pozostały do początku mistrzostw. Bombkę z nr 0 ojciec Góra, a nr 900 Mezo. Należą oni do grona ambasadorów piłkarskich mistrzostw europy w Poznaniu.

Na nowym logo gospodarzy mistrzostw, Polskę i Ukrainę reprezentują kolorowe kwiatki. Największy z nich, umieszczony po środku, symbolizuje piłkę nożną, a dwa mniejsze po bokach flagi polską i ukraińską. Biało-czerwony oraz niebiesko-żółty kwiatek symbolizują rozkwit obu krajów. Logotyp nawiązuje do motywów spotykanej w obu państwach sztuki ludowej. W pierwszym kwartale przyszłego roku zostaną pokazane również logotypy dla każdego z ośmiu miast - gospodarzy mistrzostw. Oficjalne hasło mistrzostw w wersji polskiej brzmi "Razem tworzymy przyszłość", a w innych wersjach językowych "Razem tworzymy historię".

Piłkarskie Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie potrwają od 8 czerwca do 1 lipca 2012 r.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro