Reklama

Sylwester miejski: pokazy sztucznych ogni i muzyka Chopina

W tym roku miejski Sylwester nie będzie całonocną imprezą masową. Pokazy sztucznych ogni w różnych częściach miasta, odbywające się w rytm muzyki Fryderyka Chopina - takie obchody proponują nam władze Poznania. Świetlny spektakl będzie kosztował pół miliona złotych.

Dziś dowiemy się, w których miejscach Poznania będą się odbywać ogromne pokazy pirotechniczne. Początkowo wytypowano dziesięć lokalizacji: Międzynarodowe Targi Poznańskie, plac Wolności, dachy Starego Browaru oraz Galerii Malta, fabrykę HCP, parkingi przy Tesco na Piątkowie, Castoramie, Piotrze i Pawle na os. Kopernika, Arenie oraz Collegium Stomatologicum UAM. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich z tych lokalizacji zorganizowanie pokazów będzie możliwe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Pokazom sztucznych ogni będzie towarzyszyć muzyka Fryderyka Chopina. Dlaczego właśnie jego? Rok 2010 jest Rokiem Chopinowskim, Poznań będzie więc pierwszym miastem w Polsce, które tak hucznie zacznie obchody z tym związane. Nie zobaczymy koncertów "live". Muzyka, która umili czas wszystkim przybyłym na miejsca pokazów poznaniakom, będzie pochodziła z Radia Merkury. Pierwszy raz wszyscy ci, którzy będą chcieli oglądać z okien swoich mieszkań fajerwerki, będą mogli posłuchać towarzyszącej im muzyki w swoim odbiorniku. Dodatkowo już o godzinie 23 w radiu rozpocznie się audycja sylwestrowa, w której puszczane będą piosenki wybrane przez mieszkańców Poznania w głosowaniu. Tuż przed godziną pierwszą Radio Merkury puści w eter ostatni sylwestrowy hit. Audycja będzie też obfitować w życzenia noworoczne składane przez znanych poznaniaków.

Pomysł na zorganizowanie takiego Sylwestra nie narodził się w Urzędzie Miasta. Ogłoszono konkurs, w którym udział mogły wziąć agencje z całego kraju. Zwycięski projekt przedstawiła poznańska agencja artystyczna Kończal-Szwarc. Wybrało ją jury złożone z szefa Biura Promocji Miasta Łukasza Goździora, przedstawiciela Estrady oraz wiceprezydenta miasta - Sławomira Hinca.

Pokazami sztucznych ogni zajmie się profesjonalna firma, Nakaja Art. W swoim dorobku ma skomplikowane, ogromne pokazy fajerwerków na całym świecie. Sylwester miejski ma łącznie kosztować około 500 tysięcy złotych.

Sztuczne ognie przy muzyce Chopina nie są jedynym rozwiązaniem na przywitanie nowego, 2010 roku. Na stronie internetowej sylwester.epoznan.pl możemy znaleźć 40 propozycji - od tych tańszych do bardzo drogich. Sylwester w kinie, dyskotece, restauracji lub teatrze. Jeśli jeszcze nie podjęliśmy decyzji o tym, gdzie spędzamy tą wyjątkową noc - warto już teraz o tym pomyśleć. W wielu lokalach brakuje już wolnych miejsc.

Pomysł na zorganizowanie miejskiego Sylwestra jest:

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro