Reklama
Reklama

Remont w Szpitalu Dziecięcym zakończony

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem przy ul. Krysiewicza wzbogacił się o nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. OIOM w Szpitalu Dziecięcym zostanie dziś symbolicznie otwarty. Pierwsi mali pacjenci trafią do niego przed świętami. W Poznaniu w dalszym ciągu jednak brakuje miejsc do leczenia małych pacjentów.

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej został przebudowany i zmodernizowany za 1,75 mln zł. Jego oddanie do użytku znacząco poprawi warunki pobytu i leczenia małych pacjentów w placówce przy ul. Krysiewicza. Wyremontowane zostały także pomieszczenia specjalne i magazynowe. Na oddziale znajduje się nowy sprzęt i aparatura medyczna.

W OIOM przy ul. Krysiewicza jest 5 stanowisk do intensywnej opieki medycznej, jedno zwane izolatką oraz dwa miejsca dla noworodków. - Przybyły w sumie 2 łóżka. Remont był kosztowny, bo od 30 lat tam tak naprawdę nic nie było zmieniane. - powiedziała w rozmowie z Epoznan.pl rzecznik Marszałka Wielkopolskiego Anna Parzyńska-Paschke. Z budżetu województwa przeznaczono na modernizację OIOM 700 tys. zł.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego dodała, że modernizacja oddziału wciąż nie rozwiązuje problemu braku miejsca na leczenie dzieci w Poznaniu. - Nowy oddział wciąż nie spełnia potrzebnych warunków. Szpital na ul. Krysiewicza to XIX-wieczny budynek, brakuje tam po prostu miejsca. W mieście potrzebny jest nowy szpital dziecięcy. - mówiła Anna Parzyńska-Paschke.

Jak już pisaliśmy w naszym serwisie pod koniec listopada br., planowany nowy szpital dziecięcy przy ul. Kurlandzkiej nie powstanie zbyt szybko. W budżecie Województwa Wielkopolskiego na 2010 r. znalazło się jedynie 1,2 mln zł na projekt obiektu. Sejmik liczy na udział w inwestycji miasta lub władz centralnych. Jej koszt to minimum 300 mln zł. Cały wielkopolski budżet wyniesie w przyszłym roku jedynie 973 mln zł i jest znacznie uszczuplony z powodu spowolnienia gospodarczego.

Oba dziś funkcjonujące w Wielkopolsce szpitale dziecięce znajdują się w Poznaniu. Szpital im. Bolesława Krysiewicza ma swoje budynki przy ulicach Krysiewicza i Nowowiejskiego. Dzieci są też leczone w Szpitalu Klinicznym przy ul. Szpitalnej. W placówkach tych jednak brakuje przestrzeni.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro