Reklama

Poznańscy taksówkarze naginają prawo

fot. Google Street View

Jak wynika z weekendowej kontroli Policji i Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta, blisko 70% poznańskich taksówkarzy łamie prawo. Okazało się, że najczęstszym wykroczeniem taksówkarzy jest parkowanie w niedozwolonych miejscach. Nie są to jednak ich jedyne przewinienia.

Postoje taksówek są przepełnione. W dzień i w nocy, ale przede wszystkim w weekend kierowcy taksówek mają spory problem ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego. Długo się nie zastanawiając, parkują na zakazach i chodnikach w miejscach niedozwolonych. Z kontroli policjantów i urzędników wyniknęło, że taksówkarze mają najwięcej problemów z zaparkowaniem w okolicach Starego Rynku oraz w innych miejscach ścisłego centrum.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Wykroczenia związane z parkowaniem w niedozwolonych miejscach nie były jednak jedynymi. Wielu taksówkarzy otrzymało mandaty m.in. za brak licencji lub licencję nieaktualną, nieprawidłowe oznakowanie pojazdów i ich zły stan techniczny. Większość mandatów wystawiono na sumę 100 złotych.

Weekendowe kontrole były wstępem do kolejnych takich akcji. W najbliższej przyszłości taksówkarzy "odwiedzą" przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego i inspektorzy kontroli skarbowej. Jeśli wykryte zostaną wykroczenia, może to kosztować taksówkarzy nawet 3000 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro