Reklama
Reklama

Gwiazdor i Mikołaj do wynajęcia

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia idą pełną parą. Spóźnialscy lub niezdecydowani kupują ostatnie prezenty, w sklepach pojawiły się karpie. Pozostaje wynajęcie najważniejszej osoby! Mikołaj, inaczej zwany Gwiazdorem, za pieniądze przyjdzie do naszych domów lub firm i rozda prezenty tym, którzy byli grzeczni.

Dzieci podczas świąt przede wszystkim czekają na prezenty od Świętego Mikołaja. Prawdziwym wydarzeniem będzie więc wizyta wynajętego Gwiazdora, który zaśpiewa z nami kolędy, przepyta naszych milusińskich oraz rozda prezenty tym, którzy na to zasłużyli. Wizyta Mikołaja nie jest jednak darmowa. W Poznaniu za wynajęcie symbolu świąt zapłacimy od 100 do nawet 300 złotych.

Od czego zależy cena? Między innymi od biura, z jakiego wynajmiemy Mikołaja. Inaczej zapłacimy też za różne usługi, które ma świadczyć wynajęty Mikołaj. Cena oczywiście tym wyższa, im bliżej uroczystej Wigilii. 24 grudnia zapłacimy najwięcej, gdyż Mikołaj musi wtedy zrezygnować z rodzinnych świąt i wyruszyć do pracy.

Choć do Bożego Narodzenia pozostało dziewięć dni, wciąż można wynająć Gwiazdora. Wszystkie terminy nie są jeszcze zarezerwowane. Jeśli jednak wolimy sami zostać Mikołajami, musimy tylko wyposażyć się w odpowiednie przebranie. Zapłacimy za nie między 40 a 100 złotych.

Zainteresowanie wynajęciem Gwiazdora lub kupieniem jego przebrania jest ogromne. Ostatecznie, prawdziwe święta nie mogą się odbyć bez Świętego Mikołaja!

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro