Reklama
Reklama

Pierwsze w Polsce szkolenie dla pilotów F-16 w Krzesinach

Od dziś przez dziewięć kolejnych miesięcy 4 pilotów będzie przechodzić specjalistyczne szkolenie w Krzesinach. Basic Course to szkolenie podstawowe, które dotąd odbywało się w Stanach Zjednoczonych.

9 miesięcy trwa kurs przygotowujący wykwalifikowanych pilotów do latania na maszynach F-16. W jego trakcie kursanci będą odbywać zajęcia teoretyczne, a po ich zakończeniu przystąpią do sprawdzania teorii w praktyce. Najpierw na specjalnych symulatorach, a później w prawdziwych myśliwcach. Początkowo będą to maszyny dwuosobowe, a ostatecznie jednoosobowe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Piloci na tym szkoleniu nauczą się obsługiwać myśliwce F-16, a także walczyć w powietrzu. Taki kurs odbywa się poraz pierwszy w Polsce, co jest dużą oszczędnością pieniędzy. Okazuje się jednak, że polscy piloci i tak będą musieli odbyć podróż do USA, gdyż nasz kraj nie dysponuje specjalnym szkolno-bojowym samolotem, co uniemożliwia otrzymanie pełnej wiedzy o F-16. Pobyt w Stanach Zjednoczonych będzie jednak nieporównywalnie krótszy i tańszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
72.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro