Reklama
Reklama

Choinkowe życzenia zostaną spełnione

W ten weekend w centrum handlowym King Cross Marcelin w Poznaniu już po raz kolejny odbywała się akcja "Choinka Dobrych Życzeń", współorganizowana przez dziennikarzy Radia Merkury. Udało się zebrać wszystkie prezenty zamówione przez wychowanków czterech rodzinnych domów dziecka.

Tegoroczna akcja pomocy Radia Merkury i King Cross Marcelin na rzecz rodzinnych domów dziecka odbywała się w sobotę i niedzielę 12 i 13 grudnia. Wzięli w niej udział dziennikarze, którzy na antenie radia oraz na scenie ustawionej w galerii King Cross zachęcali poznaniaków do pomocy w zbieraniu prezentów. Na napotkanych gości czekało sporo atrakcji, m.in. piłkarze Lecha Poznań Krzysztof Kotorowski i Tomasz Bandrowski przebrani za Świętych Mikołajów oraz występ solistki Karoliny Garlińskiej-Ferenc z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na dzieciaki i ich rodziców odwiedzających King Cross czekały animacje teatralne i kolędy.

I w tym roku poznaniacy hojnie wspomogli akcję. 32 zebrane w King Cross Marcelin prezenty trafią do rodzinnych domów dziecka w Pile, Swarzędzu, Gizałkach i Osieku nad Notecią. Wszystkie one zostały wcześniej zamówione przez dzieci na kartkach życzeń zawieszonych na choince. Dzieciaki prosiły m.in. o książki, kosmetyki i piłkarskie buty. Wszystkie życzenia udało się spełnić. Prezenty jeszcze przed świętami trafią do adresatów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro