Reklama

Nocą napadli na przechodnia na ostrowskiej ulicy i ukradli mu telefon. Odpowiedzą za rozbój

fot. policja
fot. policja

Dwóch mężczyzn w trakcie ataku użyło niebezpiecznego narzędzia.

Wszystko rozgrywało się w nocy 16 grudnia. - Dwóch mężczyzn wspólnie i w porozumieniu zaatakowało przechodnia, doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie go okradło - wyjaśnia ostrowska policja. - Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy wykorzystali przewagę siłową, stosując przemoc fizyczną wobec pokrzywdzonego. Podczas ataku użyli niebezpiecznego narzędzia. Po obezwładnieniu mężczyzny sprawcy zabrali mu telefon komórkowy o wartości około 1800 zł - dodaje.

Na miejsce wezwano policjantów. Sprawców udało się szybko zatrzymać. To 22-latek i 25-latek z powiatu ostrowskiego. Postawiono im zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podczas przesłuchań przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Grozi im do 3 lat więzienia. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Cała Wielkopolska na czerwono. Do kiedy ostrzeżenia III stopnia?
39℃
24℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro