Reklama
Reklama

Miejsce parkingowe: o nim marzy każdy klient marketu

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Szał świątecznych zakupów opanował już prawie każdego. Święta zbliżają się bowiem wielkimi krokami. Pora kupić prezenty dla najbliższych i znajomych, udekorować mieszkania i sprawić samemu sobie jakiś drobny upominek. Coraz więcej poznaniaków wybiera zakupy w centrach handlowych, bo to właśnie tam znajduje się najbardziej zróżnicowany asortyment. Przyjemność przedświątecznych zakupów mogą jednak zniszczyć takie problemy jak korki na ulicach, czy problem z zaparkowaniem samochodu.

Centra handlowe, które powstają już od paru lat w Poznaniu, od razu w projektach przewidują także zaplecze parkingowe. Część z nich decyduje się na parkingi podziemne. Część pozostaje przy tradycyjnych parkingach naziemnych przed sklepem. Decyzja najczęściej zależy od powierzchni, którą taki sklep dysponuje.

Niezależnie od tego, czy jest to parking podziemny, czy też nie, klienci narzekają na brak miejsc. Szczególnie w grudniu, kiedy prawie w każdy wieczór i weekend, markety pękają w szwach. Każdy bowiem chciałby zaparkować auto jak najbliżej wejścia i nie dźwigać daleko zakupów. Z tego powodu właściciele marketów często decydują się na parkingi o mniejszej powierzchni, ale wielopoziomowe.

Z parkingów krytych możemy skorzystać w Galerii Malta, Starym Browarze, Galerii Pestka, Galerii Plaza Poznań, King Cross Marcelin oraz w Kupcu Poznańskim. Parkingi są dostępne dla wszystkich kierowców. Jedynie w Starym Browarze oraz Kupcu Poznańskim za zaparkowanie samochodu trzeba zapłacić. Każdy z parkingów ma rozwinięty system drogowy, posiada znaki pionowe i poziome, co zabezpiecza przed kolizjami.

Niezależnie od tego, jak dobrze byłby rozbudowany parking przy centrach handlowych pamiętajmy, że to tylko zaparkowanie samochodu. Nie warto się przy tym denerwować. Nie opłaca się wjeżdżać na siłę pomiędzy samochody, bo trudno będzie nam potem wysiąść. Konsekwencją mogą być złamane lusterka lub poobijany lakier. Zwracajmy także uwagę na wszystkich użytkowników parkingów, szczególnie na dzieci. Warto zrobić wszystko, aby ten przedświąteczny czas był bezpieczny i spokojny.

Za najlepszy uważasz parking podziemny w:

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro