Reklama

Betlejem Poznańskie już otwarte!

Punktualnie do godzinie 9.00 otwarte zostało Betlejem Poznańskie. Niewielkie miasteczko na Starym Rynku co roku przyciąga tłumy poznaniaków. Bo jak można pominąć tradycję kupowania świątecznych bibelotów, posłuchania kolędników oraz zadzwonienia tradycyjnym dzwoneczkiem mając w głowie najskrytsze marzenia.

Betlejem Poznańskie obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. To już dziesiąte spotkanie na Starym Rynku, podczas którego można poczuć przedświąteczny klimat. Będzie więc można wspólnie kolędować a także skorzystać z oferty poznańskich rzemieślników. Ci zaprezentują zarówno swoje wyroby kulinarne jak i rękodzieło artystyczne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W tym roku Betlejem Poznańskie będzie miało nieco zmienioną formułę. Scena będzie funkcjonować nie tylko w weekendy, ale przez cały tydzień. Obok tradycyjnego przeglądu dziecięcych i młodzieżowych grup kolędniczych, zaproszeni zostali także artyści z okolicznych gmin. Na scenie pojawią się także zespoły folklorystyczne. Czas urozmaicać nam będą także artyści uliczni, żonglerzy, akrobaci, iluzjoniści oraz teatry ognia.

Z Betlejem nie da się wyjść z pustymi torbami. Podczas kiermaszu świątecznego swoją ofertę będą prezentować poznańscy rzemieślnicy zrzeszeni w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej. Będzie także okazja spróbować regionalnych wyrobów m.in. chwalonej sobie przez wielu, pajdy chleba ze smalcem.

Nie zabraknie także Szopki Betlejemskiej z żywymi zwierzętami. Te jednak obecne będą tylko w weekend. W realizacji marzeń pomoże nam natomiast Dzwoneczek Życzeń. No w końcu pomocy w spełnianiu marzeń nigdy za wiele!

Jednym z głównych wydarzeń będzie Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, który odbył się na samo otwarcie Betlejem Poznańskiego. Dwunastu artystów z całego świata prezentowało swoje umiejętności w rzeźbieniu w lodzie. Jak długo będzie można podziwiać lodowe rzeźby? O tym zadecyduje pogoda. Warsztaty Rzeźby Lodowej przewidziane zostały także dla dzieci. Te odbędą się w niedzielę od 11.00 do 13.00.

Betlejem Poznańskie potrwa do 20 grudnia. Na samo zakończenie harcerska sztafeta przeniesie ulicami Poznania Betlejemskie Światełko Pokoju. O godzinie 13.00 będzie można pod sceną nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom od Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji przygotowanej przez Łukasza Ogrodowczyka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro