Reklama
Reklama

Kolejne udogodnienia w popularnym ośrodku zdrowia w Poznaniu

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Zmiany w POSUM.

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych to bardzo popularny ośrodek zdrowia na mapie Poznania. Na pacjentów czekają tam nowe udogodnienia. - Jedną z niedawno wprowadzonych nowości jest system kolejkowy, który działa już w większości poradni. To bardzo przejrzyste rozwiązanie eliminuje zamieszanie, które często ma miejsce przy rejestracjach w placówkach medycznych - podaje magistrat.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Jak to działa? - Każdy pacjent, wchodząc do POSUM, pobiera numerek w biletomacie. Maszyny stoją przy wejściu, ale także przy wybranych poradniach na parterze i piętrze. Na ich ekranach można wybrać umówioną wcześniej wizytę lub zapisać się do rejestracji. W pierwszym przypadku urządzenie od razu drukuje bilet, z którym można udać się bezpośrednio pod właściwy gabinet. Tam lekarz lub personel medyczny wzywa pacjenta na wizytę poprzez system wyświetlaczy i komunikatów głosowych - tłumaczą urzędnicy.

Rozwiązanie ma wyeliminować kolejki, ułatwiać życie nie tylko pacjentom, ale też pracownikom przychodni. System kolejkowy nie jest jednak jedyną nowością. Kompleksowo odnowiono też główny hol w obiekcie. - Nowa lada rejestracyjna została zaprojektowana tak, by uwzględnić potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Obniżony blat ułatwia obsługiwanie pacjentów poruszających się na wózkach.

Pojawiło się też więcej miejsc siedzących w strefie oczekiwania, a dzięki temu pacjenci w komfortowych warunkach mogą czekać na wizytę. Pomyślano również o nowej szatni zapewniającej większą prywatność.

Całość sfinansowano z budżetu miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo, także dla Poznania!
2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro