Reklama

Poznańskie Betlejem już prawie otwarte

Chociaż oficjalnie jarmark betlejemski na Starym Rynku rozpocznie się w sobotę 12 grudnia, już w czwartek działało większość straganów. Sklepikarze zapowiedzieli, że od piątku będą mieć pełny asortyment. Betlejem rozpocznie się oficjalnie w sobotę Festiwalem Rzeźby Lodowej i potrwa do niedzieli 20 grudnia.

Możliwość wydania pieniędzy i lodowe rzeźby to nie koniec atrakcji. Już w weekend poznaniacy zobaczą na starym rynku żywe zwierzęta w szopce. W czwartek już ona stała na Starym Rynku, choć jeszcze bez zwierząt i nie podświetlona. Na świątecznym kiermaszu działało już około trzech czwartych stoisk. Pozostałe były wypakowywane z ciężarówek.

Betlejem Poznańskie potrwa od 12 do 20 grudnia br. Bogatym w upominki i inne artykuły stoiskom towarzyszyć będą koncerty kolęd. Jak co roku, najbardziej widowiskowo zapowiada się organizowany już po raz czwarty Festiwal Rzeźby Lodowej. Szopka Betlejemska z żywymi zwierzętami będzie nie lada gratką dla najmłodszych.

W ostatni dzień poznańskiego Betlejem, w niedzielę 20 grudnia, harcerze przekażą na Starym Rynku Betlejemskie Światło Pokoju. Betlejem Poznańskie odbywać się będzie już po raz dziesiąty.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro