Reklama

Poznańskie Betlejem już prawie otwarte

Chociaż oficjalnie jarmark betlejemski na Starym Rynku rozpocznie się w sobotę 12 grudnia, już w czwartek działało większość straganów. Sklepikarze zapowiedzieli, że od piątku będą mieć pełny asortyment. Betlejem rozpocznie się oficjalnie w sobotę Festiwalem Rzeźby Lodowej i potrwa do niedzieli 20 grudnia.

Możliwość wydania pieniędzy i lodowe rzeźby to nie koniec atrakcji. Już w weekend poznaniacy zobaczą na starym rynku żywe zwierzęta w szopce. W czwartek już ona stała na Starym Rynku, choć jeszcze bez zwierząt i nie podświetlona. Na świątecznym kiermaszu działało już około trzech czwartych stoisk. Pozostałe były wypakowywane z ciężarówek.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Betlejem Poznańskie potrwa od 12 do 20 grudnia br. Bogatym w upominki i inne artykuły stoiskom towarzyszyć będą koncerty kolęd. Jak co roku, najbardziej widowiskowo zapowiada się organizowany już po raz czwarty Festiwal Rzeźby Lodowej. Szopka Betlejemska z żywymi zwierzętami będzie nie lada gratką dla najmłodszych.

W ostatni dzień poznańskiego Betlejem, w niedzielę 20 grudnia, harcerze przekażą na Starym Rynku Betlejemskie Światło Pokoju. Betlejem Poznańskie odbywać się będzie już po raz dziesiąty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro