Reklama
Reklama

Święty Mikołaj też jeździ motocyklem!

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

W sobotę 12 grudnia br. grupa motocyklistów skupionych wokół forum niezniszczalni.com już po raz czwarty organizuje zbiórkę zabawek dla domu dziecka. Można się do niej przyłączyć o godz. 12.00 pod centrum handlowym M1. Tego samego dnia od godz. 8.00 "niezniszczalni" zapraszają poznaniaków do zbiórki krwi dla "Motocyklowego Banku Krwi - Wiozę Życie 777" w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Marcelińskiej.

Nieformalna grupa motocyklistów z forum niezniszczalni.com w najbliższą sobotę łączy dwie akcje: zbiórki krwi dla "Motocyklowego Banku Krwi - Wiozę Życie 777" oraz świątecznych prezentów dla dzieci z domu dziecka w Górze koło Jarocina.

Sezon motocyklowy już się w tym roku zakończył. Jak jednak pokazuje smutne doświadczenie, już wiosną trafiające do szpitali ofiary wypadków jednośladów będą potrzebowały każdej ilości krwi. Przygotowania "Motocyklowego Banku Krwi - Wiozę Życie 777" zaczynają się już zimą. Każda osoba chcąca wziąć w nich udział może przyjść w sobotę od 8.00 rano do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, przy ul. Marcelińskiej 44 w Poznaniu.

Motocykliści z forum niezniszczalni.com w sobotę w południe będą też na parkingu pod M1. Około godz. 12.00 będzie można tam znaleźć zaparkowane busy z darami dla domu dziecka w Górze, wokół których będą się kręcić ludzie w czapkach Św. Mikołaja. - Być może ktoś odważny przyjedzie też motocyklem, ale przez zimową aurę, raczej wszyscy pojadą do Góry samochodami. Odwiedzamy dzieci motocyklami w sezonie letnim. - mówił dla Epoznan.pl Marek Przybył, podpisujący się na forum niezniszczalni.com jako Marco.

Marco dodał, że jednym z głównych celów tegorocznej świątecznej akcji jest budowa mieszkania dla starszych dzieci z domu dziecka w Górze. Busy na Franowie będą więc załadowane nie tylko zabawkami, ale też brodzikami, płytkami łazienkowymi i innymi materiałami potrzebnymi do wykończenia lokalu. Środki na te materiały zostały już zebrane, jednak każda osoba chętna do pomocy może w sobotę o godz. 12.00 pod M1 podejść do "niezniszczalnych" w czerwonych czapeczkach i podrzucić dla dzieci z Góry zabawkę.

Szczegóły akcji zbiórki krwi oraz świątecznych darów dla domu dziecka w Górze znajdują się pod adresem niezniszczalni.com/swmikolaj. Można też zadzwonić z pytaniem pod 502-670-144. W tym roku przypada już czwarta edycja pomocy motocyklistów dla wychowanków domu dziecka. Dzieci z ośrodka w Górze obdarują już drugi raz. Wcześniej pomagali m.in. dzieciakom z domu dziecka w Szamotułach.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro