Reklama

Rynek skuty lodem

W najbliższą sobotę na Starym Rynku w ramach Poznańskiego Betlejem odbędzie się Festiwal Rzeźby Lodowej. W ruch pójdą piły łańcuchowe, pilniki oraz inny ciężki sprzęt, a wszystko po to, by z brył lodu wydobyć prawdziwą sztukę.

Rzeźbienie w lodzie na Starym Rynku przed świętami staje się powoli poznańską tradycją. To już IV edycja Festiwalu Rzeźby Lodowej i w dalszym ciągu jest to jedyna tego typu impreza w Polsce. W tym roku spotkają się artyści z całego świata, którzy będą mieć do dyspozycji łącznie 12 ton lodu.

Rzeźbiarze przy pomocy różnego sprzętu, w tym żelazek, a także gorącej wody, stworzą z bezkształtnej masy figury tematycznie związane z nadchodzącą zimą, udowadniając tym samym, że rzeźbić można praktycznie w każdym materiale. W skład swoistego jury wejdzie zgromadzona na rynku publiczność, która wybierze najlepszą pracę. Rzeźby będą ustawione na specjalnych podestach, zostaną dodatkowo kolorowo oświetlone, co w rezultacie ma dać magiczny efekt.

Kto był w zeszłym roku, ten i w tym na pewno chętnie się wybierze. Kto nie był - wybrać się musi bezzwłocznie, ponieważ nie wiadomo, jak długo lodowe figury wytrzymają spodziewane warunki pogodowe.

Proces rytowania ma zacząć się o godzinie 9.00, a finał przewidziany jest na godzinę 18.00. Festiwal uświetni start Betlejem Poznańskiego, które potrwa od 12 do 20 grudnia.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro