Reklama
Reklama

Nietypowy widok nocą na torach w centrum Poznania. Pierwsze wykorzystanie tej maszyny w Polsce!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Pojawiła się tam nowoczesna szlifierka torowa.

- Dzisiaj w nocy na zlecenie MPK firma Plasser Polska wykonała szlifowanie torów m.in. na Św. Marcinie szlifierką ATMO. Celem tego szlifowania jest usunięcie falistości szyn, aby tramwaj jeździł ciszej - informuje Czytelnik.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek, który zostaje w pamięci. Najlepsza lokalizacja, klimat, morze na wyciągnięcie ręki. Rezerwuj teraz +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Maszyna pracowała nie tylko na Świętym Marcinie, ale też na moście Teatralnym, ulicy Fredry i Placu Wolności. Okazuje się, że było to pierwsze wykorzystanie tej maszyny w naszym kraju.

Firma Plasser & Theurer w 2021 roku zaprezentowała szlifierkę, która została zaprojektowana do pracy w mieście. Jej wyróżnikiem jest cicha praca, co jest szczególnie ważne w ścisłej zabudowie. Do tej pory szlifierka pracowała m.in. w Austrii, Danii czy Niemczech. Teraz została wykorzystana również w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla części regionu
10℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro