Reklama

WCO promuje zdrowe odżywianie w szkołach

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

W poniedziałek, na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologicznego obędzie się IV Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie w województwie. Dzięki wykładom i prezentacjom, dyrektorzy szkół będą mogli efektywniej wprowadzać zdrową dietę w szkołach.

W tym roku po raz pierwszy współprace nawiązał Szpital Promujący Zdrowie wraz z Kuratorium Oświaty. Konferencja ma na celu promocje zdrowej diety w profilaktyce nowotworów. Podczas spotkań, podkreślana będzie rola warzyw i owoców w codziennej diecie. Konferencja jednak to nie tylko teoria, ale także praktyka. W WCO będzie można spróbować zdrowej żywności a także wziąć udział w degustacji owoców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Na konferencji obecni będą także dyrektorzy szkół z Wielkopolski. Po zdobyciu wiedzy na temat zdrowego odżywania, mają oni wprowadzać nowe zasady do placówek, którymi zarządzają.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.30. Wykłady potrawą do 14.30. Wtedy też, w ogrodzie zimowym WCO, zaprezentowana zostanie wystawa okolicznościowa.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro