Reklama
Reklama

Apel arcybiskupa o udział w spotkaniu Taize

Z apelem o udział w Europejskim Spotkaniu Młodych zwrócił się do młodzieży abp Stanisław Gądecki w liście odczytanym w niedzielę we wszystkich kościołach diecezji.

"Niech Duch Święty pomoże nam z zapałem przygotować się do przyjęcia Chrystusa przybywającego do nas w młodzieży Europy. Niech naszemu przygotowaniu na Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu towarzyszy przekonanie, że wracając do źródeł naszej wiary i pomagając innym do nich powrócić, odnajdujemy zawsze pokój serca. Niech Duch Święty pomoże nam, byśmy pojednani jako chrześcijanie, stawali się zaczynem jedności rodziny europejskiej i całej rodziny ludzkiej. (...)" - mogli dziś usłyszeć wierni z Archidiecezji Poznańskiej w odczytanym w kościołach liście Metropolity Poznańskiego abp Stanisława Gądeckiego.

Europejskie Spotkanie Młodych organizowanego przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taize odbędzie się w stolicy Wielkopolski pomiędzy 29 grudnia a 2 stycznia. Zgromadzi do 30 tys. uczestników nie tylko z Europy. Organizatorzy liczą na przyjazd od 18 do 22 tys. osób z poza Poznania. Młodzież będzie wspólnie się modlić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i w 150 parafiach w Poznaniu i okolicach. W spotkaniu Taizé weźmie udział ponad dwudziestu biskupów w z Polski, Francji i Włoch.

Europejskie Spotkania Młodych, organizowane przez wspólnotę Taize odbywają się od końca lat 70 XX w. Dotychczasowymi gospodarzami były m.in. Paryż, Rzym, Lizbona, Londyn, Zagrzeb, Bruksela i Wiedeń. Stolica Wielkopolski będzie trzecim polskim miastem, po Wrocławiu i Warszawie, które ugości młodych ludzi na tym ekumenicznym spotkaniu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro