Reklama
Reklama

Region. Wystarczyła chwila, by spowodował kilka kolizji. Do akcji wkroczyli świadkowie

fot. KPP Gniezno / FB
fot. KPP Gniezno / FB

Próbował uciekać.

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 listopada 2025 roku wieczorem. Policjanci z Gniezna otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który spowodował kilka kolizji drogowych, po czym zaczął uciekać. "Na miejsce udali się gnieźnieńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Okazało się, że Audi kierował 35-letni mieszkaniec Gniezna. W ujęciu sprawcy na ulicy Krótkiej pomogli świadkowie, po czym przekazali go funkcjonariuszom" - informują policjanci z Gniezna.

Kołobrzeg Last Minute! Ostatnie pokoje w budynku bocznym S.U. Bałtyk. Wyjątkowe ceny na listopad i grudzień! Rezerwacja telefoniczna lub mailowa: +48 94 355 34 44 [email protected]
REKLAMA

"Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. Ponadto podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli przy nim niewielką ilość mefedronu. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia (OC). Od zatrzymanego pobrano krew do dalszych badań. Pojazd sprawcy został odholowany na parking depozytowy. W sobotę mężczyzna został przetransportowany do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę" - dodają.

Wkrótce 35-latek usłyszy zarzuty m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości, posiadanie substancji zabronionych oraz spowodowanie kolizji drogowych. Postępowanie w sprawie nadal trwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Idzie ochłodzenie. Jest ostrzeżenie meteo!
6℃
1℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro