Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Rada Nadzorcza HCP zawiesiła Marcela Szarego

KaT
piątek, 4.12.2009 r.
godz. 10.28

Marcel Szary, przewodniczący Inicjatywy Pracowniczej HCP, a także członek zarządu spółki został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków przez Radę Nadzorczą i tym samym nie jest już członkiem zarządu firmy.

Przypominamy: Szary w listopadzie został skazany za zorganizowanie kilku nielegalnych protestów, które odbywały się w 2008 roku. Negocjowane były wtedy płace w firmie. Pracownicy odeszli od maszyn, by spotkać się z szefem Inicjatywy. Sąd zdecydował, że manifestacje były nielegalne, gdyż Marcel Szary nie kierował się zapisami prawnymi przy ich organizowaniu.

Jako karę, przedstawiciele HCP zaproponowali, by nałożyć na Szarego 3000 zł grzywny i usunąć go z funkcji członka zarządu. Udało się zrealizować tylko pierwszy postulat - oskarżony musiał zapłacić karę pieniężną.

Dziś poinformowano, że Marcel Szary został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków. Rada Nadzorcza nie podała Szaremu przyczyn podjęcia takiej decyzji. Jak przyznaje Inicjatywa Pracownicza na swojej stronie internetowej - nieoficjalnym powodem zawieszenia jest rezygnacja z prowadzenia przez Szarego jednego z pionów organizacyjnych spółki. Szary informuje, że odmówił prowadzenia pionu, gdyż zarząd zwolnił podległych mu pracowników. Inicjatywa Pracownicza na stronie internetowej dodaje, że decyzja o odwołaniu Marcela Szarego jest nielegalna ponieważ Rada Nadzorcza HCP nie może odwoływać ze stanowiska delegata załogi.

Reklama