Reklama
Reklama

Europejscy politycy spotkają się w Poznaniu

W czerwcu przyszłego roku do stolicy Wielkopolski przyjadą chadeccy politycy z Grupy Europejskiej Partii Ludowej, którzy zasiadają w Komitecie Regionów UE. Pojawi się również należący do tej partii przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Grupa Europejskiej Partii Ludowej (EPP - European People"s Party) w Komitecie Regionów UE przyjęła na dzisiejszym posiedzeniu zaproszenie marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka. Wielkopolski polityk pełni zarazem funkcję Wiceprzewodniczącego Komitetu Regionów UE. Poznańskie posiedzenie grupy chrześcijańskich demokratów zasiadających w tym gremium odbędzie się w czerwcu 2010 r. Wstępne zainteresowanie udziałem w czerwcowym spotkaniu wyraził przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Obecnie Grupa Europejskiej Partii Ludowej dominuje w instytucjach unijnych. Jest największą partią w Parlamencie Europejskim. Należą do niej m.in. polska Platforma Obywatelska, a także partie rządzące obecnie we Włoszech, Francji i Niemczech.

Do Poznania przyjedzie 100 najważniejszych przedstawicieli tej partii, którzy zasiadają w Komitecie Regionów UE. Tematem spotkania będzie "Rola regionów i władz lokalnych w zwalczaniu ubóstwa i wykluczenia społecznego".

Komitet Regionów UE jest organem doradczym, składającym się z przedstawicieli władz regionalnych i lokalnych w krajach członkowskich Wspólnoty. Konsultacji z Komitetem wymagają wszelkie decyzje UE związane z zagadnieniami takimi jak polityka regionalna, środowisko, edukacja i transport. Wszystkie one dotyczą władz lokalnych i regionalnych. W dniach od 3 do 4 grudnia odbywa się jego sesja plenarna w Brukseli.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro