Reklama

Komunikacją miejską w Poznaniu pojedziemy za darmo!

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Tylko jednego dnia.

Przypominamy, w dniu Wszystkich Świętych podróżowanie autobusami i tramwajami na liniach ZTM jest bezpłatne.

Dotyczy to wszystkich linii oraz wszystkich stref. Wybierając się na cmentarze, zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej. O bezpłatnych przejazdach 1 listopada będą informować m.in. komunikaty głosowe w pojazdach obsługujących linie ZTM.

"Dzień bezpłatnych przejazdów 1 listopada został uwzględniony w systemie PEKA. Bilety okresowe (z taryfy obowiązującej od 1 września br.) z terminem ważności rozpoczynającym się przed dniem Wszystkich Świętych, a kończącym się po nim, nie uwzględniają 1 listopada. W dniu Wszystkich Świętych nie będzie można kupić biletu jednorazowego w aplikacjach na smartfonach"- informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

"Z powodów technicznych nie jest możliwe wyłączenie terminali OPS (do zakupu biletów na kartę płatniczą), kasowników biletów papierowych oraz czytników PEKA w pojazdach. Czytniki PEKA będzie można wyłączać po wdrożeniu unowocześnienia systemu PEKA, co jest planowane na rok 2027"- dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro