Reklama

W jednym z miast naszego regionu będą budować tunel pod torami kolejowymi?

fot. leszno.pl
fot. leszno.pl

Rozmowy trwają.

W ubiegłą sobotę odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone planowanej budowie tuneli pod torami PKP w Lesznie - Zaborowie. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 mieszkańców.

"Spotkanie zainaugurowało konsultacje społeczne związane z możliwością pozyskania dofinansowania inwestycji z programu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych, w tym ich przebudowa na skrzyżowania dwupoziomowe". Do lutego 2026 Miasto ma możliwość złożenia wniosku o 50%-owe dofinansowanie takiej inwestycji, którego warunkiem jest m.in. uzyskanie pozytywnej opinii mieszkańców w drodze konsultacji społecznych"- informują urzędnicy z Leszna.

Jak już informowaliśmy, rozważane są dwa warianty inwestycji. Wariant 1 to budowa tunelu łączącego ulicę Okrężną z ulicą 1 Maja (droga wojewódzka nr 323), przy jednoczesnej likwidacji przejazdu na ul. 1 Maja. Wariant 2 z kolei to budowa dwóch tuneli - jednego w ciągu ulicy Okrężnej, a drugiego w ciągu ulicy Henrykowskiej - z równoczesną likwidacją przejazdów na ul. 1 Maja i ul. Henrykowskiej.

"Podczas spotkania pan Marek Prałat, naczelnik sekcji eksploatacji w Lesznie (Polskie Linie Kolejowe) przedstawił założenia programu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w tym ich przebudowa na skrzyżowania dwupoziomowe". Następnie projektant p. Paweł Kattner przedstawił proponowane koncepcje"- dodano.

W dalszej części spotkania Prezydent Miasta - Grzegorz Rusiecki, projektant oraz urzędnicy miejscy odpowiadali na pytania mieszkańców co do planowanych rozwiązań.

Mieszkańcy Leszna mogą wziąć udział w ankiecie konsultacyjnej, dostępnej do 7 listopada w wersji elektronicznej na portalu https://leszno.konsultacjejst.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Miasta Leszna.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro