Reklama
Reklama

Bezpłatne badania w Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. We wtorek w Poznaniu można się bezpłatne przebadać na obecność we krwi powodującego tą chorobę wirusa HIV. Badania prowadzi Centrum Medyczne "Certus" przy ul Wagrowskiej 6. Dzisiejsza akcja trwa do godziny 19.00.

Według oficjalnych danych Krajowego Centrum ds. AIDS, w Polsce jest obecnie ponad 12,5 tys. nosicieli wirusa HIV. Polacy jednak niechętnie badają swoją krew pod kątem wirusa HIV. Sprawia to, że wielu z nich nie wie, że są zarażeni.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Światowy Dzień Walki z AIDS został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 r. 1 grudnia na całym świecie odbywają się akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV i AIDS, happeningi, konferencje i bezpłatne badania, takie jak te w Poznaniu.

Aby przebadać swoją krew, należy zgłosić się do Centrum Medycznym Certus przy ul Wagrowskiej 6. Akcja trwa dzisiaj do godz. 19.00. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
61.13 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro