Reklama
Reklama

Nie będzie alternatywy dla Malwowej

W remont ulicy Szarotkowej na osiedlu Kwiatowym miasto zainwestowało prawie 11 milionów złotych. Miała być ona alternatywą dla kierowców, którzy przejeżdżają ulicą Malwową. Tak się jednak nie stało, bo choć Szarotkowa została wyremontowana, jest zbyt wąska.

Przejazd przez ulice Szarotkowa miał odciążyć ulice Malwową od nadmiaru pojazdów, które codziennie tamtędy przejeżdżają. Ulica została wyremontowana za 11 milionów złotych. Prace tam przeprowadzone nie usprawniły komunikacji w okolicy osiedla Kwiatowego. Ulicy Szarotkowej bowiem nie poszerzono, a to oznacza, że nie wszstkie pojazdy mogą tamtędy przejechać.

Problem pojawia się na skrzyżowaniu ulicy Szarotkowej i Frezjowej. Mieszkańcy nie zgodzili się na oddanie kilku metrów swojej działki i ulicy nie można było poszerzyć. Kilkuletnie negocjacje między Zarządem Dróg Miejskich a właścicielami działek zakończyły się fiaskiem. W konsekwencji, duże pojazdy nie mogą tedy przejechać.

Na Szarotkową w granicach Poznania ZDM przeznaczył prawie 11 milionów złotych. Pieniądze wydano na drogę asfaltową, ścieżki rowerowe, chodniki, zieleń i oświetlenie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro