Reklama
Reklama

Choinka przejedzie w sobotę ulicami Poznania

Już w sobotę do Poznania przybędzie najważniejszych świąteczny akcent. Przez Poznań przejedzie bowiem 16-metrowa choinka. Punktem docelowej trasy będzie Stary Rynek. Tam choinka zostanie udekorowana, ale dopiero 6 grudnia.

Już w sobotę rozpocznie się akcja "Choinka udekorowana radością". W ramach przedświątecznych akcji, przez ulice w centrum miasta przejedzie choinka, która w tym roku stanie na Starym Rynku. Drzewko wyruszy z Placu Adama Mickiewicza i przejedzie ulicami 27 grudnia i Al. Marcinkowskiego.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Choinka zostanie udekorowana w Mikołajki. Wtedy drzewko zyska łańcuch powstały z tysięcy ogniw - gwiazdek. Mieszkańcy Wielkopolski będą mogli na nich złożyć życzenia najbliższym. Gwiazdeczki te będzie można otrzymać podczas jutrzejszego przejazdu choinki przez centrum a za tydzień przynieść na Stary Rynek. Zebrany łańcuch zwieszony zostanie przez powietrznych akrobatów z Teatru Ocelot.

Akcja dekorowania drzewka rozpocznie się o godzinie 13.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro