Prezes znanego wielkopolskiego klubu sportowego zatrzymany
Chodzi o "mafię śmieciową".
Mazowieccy policjanci, przy wsparciu funkcjonariuszy Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych z Radomia, Opola i Wrocławia oraz przedstawicieli Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zatrzymali w powiecie leszczyńskim 50-letniego prezesa firmy zajmującej się m.in. obrotem odpadami.
"Jednocześnie funkcjonariusze weszli do siedziby firmy, gdzie zatrzymali 10 osób, w tym 2 kierowców w trakcie załadunku i rozładunku pojazdów. Trwają czynności pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora"- informuje mazowiecka policja.
"Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu pod nadzorem prokuratora z Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, od kilku lat prowadzą postępowanie w sprawie zorganizowanych grup przestępczych działających na terenie całego kraju, które przy wykorzystaniu utworzonych w tym celu podmiotów gospodarczych dopuszczały się przestępstw przeciwko środowisku, polegających na nieodpowiednim postępowaniu z odpadami, również niebezpiecznymi, fikcyjnym obrocie odpadami, wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi dokumentami, a także przestępstw skarbowych. Sprawa jest obszerna i wielowątkowa, a jeden z tropów doprowadził śledczych do firmy mającej siedzibę w województwie wielkopolskim"- dodali funkcjonariusze.
Jak informuje portal WP Sportowe Fakty zatrzymany to prezes i współwłaściciel Fogo Unii Leszno Piotr R. "Na dziś mogę potwierdzić, iż na polecenie prokuratora z łódzkiego pionu Przestępczości Zorganizowanej zatrzymanych zostało 11 osób w śledztwie dotyczącym tzw. mafii śmieciowej. Wśród zatrzymanych znajduje się również Piotr R." - poinformował w rozmowie z dziennikarzami prokurator Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.