Nocne prace na skrzyżowaniu nie dały mieszkańcom spać. ZDM: "powszechnie stosowana praktyka"
Chodzi o prace na skrzyżowaniu Polnej i Szamarzewskiego.
- Czy mogą się Państwo zorientować, jaki jest powód wykonywania nocnych, bardzo głośnych prac remontowych na skrzyżowaniu ulic Polnej i Szamarzewskiego? Od ok. 2:30 nie dało się spać przez te prace - napisał do nas Czytelnik. Utrudnienia pojawiły się w nocy z poniedziałku na wtorek.
Na skrzyżowaniu trwają prace związane z jego wyniesieniem. Właśnie dobiegają końca. Jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich, nocą prowadzono malowanie oznakowania. - Malowanie oznakowania poziomego w godzinach nocnych jest powszechnie stosowaną praktyką. Na jezdniach panuje wówczas niewielki ruch, co umożliwia sprawniejsze i szybsze wykonanie prac oraz minimalizuje utrudnienia dla kierowców i mieszkańców. Mniejsze natężenie ruchu jest również bezpieczniejsze dla pracowników wykonujących zadanie - tłumaczy Agata Kaniewska z ZDM.
- Ze względu na duży ruch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Polnej i Szamarzewskiego w ciągu dnia, realizacja prac malarskich w godzinach nocnych była konieczna. Przepraszamy za niedogodności - dodaje.
Inwestycja na skrzyżowaniu kosztuje ponad pół miliona złotych i ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Prace miały trwać do końca września.
Najpopularniejsze komentarze