Reklama
Reklama

Poznańskie uczelnie otrzymały dofinansowanie na badania

Tak było w ubiegłym roku fot. Daniel Radlicki
Tak było w ubiegłym roku fot. Daniel Radlicki

Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet Przyrodniczy- to dwie uczelnie, które otrzymały granty z Unii Europejskiej na badania naukowe. Konkurs odbywał się w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczelni wyższych w Polsce. Na ręce komisji złożono tak dużo wniosków, że zwiększono budżet o 300 milionów złotych. Dzięki temu dofinansowanie otrzymają 42 najlepsze projekt. Łączna kwota przekazanych na badania pieniędzy będzie wynosiła 950 711 568,11 złotych.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Wśród wybranych projektów znalazły się dwa przygotowane przez poznańskie uczelnie. Dofinansowanie unijne przekazane zostanie dla Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. To właśnie UP otrzyma najwięcej pieniędzy. Ta uczelnia zrealizuje aż dwa projekty "Biotechnologiczna konwersja glicerolu do polioli i kwasów dikarboksylowych" oraz "Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych".

Politechnika Poznańska będzie natomiast mogła zrealizować projekt "Nowa generacja energooszczędnych napędów elektrycznych do pomp i wentylatorów dla górnictwa". Na każdy realizowany projekt przekazanych zostanie średnio 22 milionów złotych.

Dofinansowanie zostanie przekazane w ramach konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na badania naukowe służące budowaniu gospodarki opartej na wiedzy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro