Rekordowy miesiąc dla poznańskiego lotniska. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy
Sierpień przyniósł ponad 520 tysięcy obsłużonych pasażerów.
W ubiegłym miesiącu poznańska Ławica obsłużyła rekordowe 520 193 pasażerów. To o 10% więcej niż wynik z sierpnia ubiegłego roku i o około 15 tysięcy lepszy od poprzedniego rekordu ustanowionego w lipcu 2025 roku. - Największy udział w sierpniowym ruchu miały linie niskokosztowe, które obsłużyły ponad 250 tys. podróżnych (wzrost o 12 proc.). W segmencie rejsów czarterowych, szczególnie popularnych w sezonie wakacyjnym, odprawiono ponad 214 tys. pasażerów, co oznacza wynik lepszy niż przed rokiem o 5 proc. Linie tradycyjne przewiozły 54,5 tys. osób (wzrost aż o 22 proc.) - wyjaśnia Marcin Wesołek, rzecznik Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
Od początku roku na poznańskim lotnisku obsłużono już ponad 2,8 miliona pasażerów. To więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku aż o 16 procent. - Oznacza to, że do końca sierpnia zrealizowano około 75 procent planu przewidzianego na cały 2025 rok - dodaje.
- Poznaniacy i Wielkopolanie chcą latać i to nieustannie, bardzo nas cieszy. Sierpień potwierdził, że mieliśmy bardzo mocny sezon wakacyjny, a oferta naszych partnerów trafiła w oczekiwania rynku. Wzrosty dotyczą wszystkich segmentów ruchu: zarówno niskokosztowego, czarterowego, jak i tradycyjnych przewoźników. Sierpniowy wynik bardzo przybliża nas do rekordu rocznego, nadal celujemy w przekroczenie bariery 4 mln pasażerów w 2025 roku - mówi Grzegorz Bykowski, prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.