Reklama
Reklama

Ostatni, 9. Marsz dla Życia rozpoczął się o 18:00

Mszami świętymi w dziewięciu kościołach rozpoczął się ostatni Marsz dla Życia, który przeszedł ulicami miasta bez okrzyków i transparentów - w ciszy, ale oświetleni światłem pochodni. Maszerujący wyruszyli z 9 punktów miasta i spotkali się na placu Adama Mickiewicza. Ruch tramwajowy na ul. Św. Marcin był wstrzymywany na czas przejścia marszu. Policja kontrolowała sytuację. W sumie na plac Adama Mickiewicza dotarło około 2 tysięcy osób.

Akcja "Marsz dla Życia" rozpoczęła się w marcu bieżącego roku. Każdego miesiąca odbywały się marsze, do których przyłączało się coraz więcej osób. Inicjatywa powstała po to, by uwrażliwić wszystkich poznaniaków na niepowtarzalność, piękno i wyjątkowość życia poczętego. O godzinie 18 rozpoczął się ostatni marsz, w 9 miesięcy po pierwszym przemarszu. Ma to symbolizować czas, w jakim rozwija się dziecko w łonie matki.

Na Wielki Finał, oprócz marszu, zaplanowano uroczyste zakończenie akcji. Gdy obrońcy życia poczętego dotarli do placu Adama Mickiewicza, około godziny 19:30 rozpoczęło się podsumowanie dziewięciomiesięcznej inicjatywy z udziałem Jana Pospieszalskiego i Pauliny Jazgarskiej. Koncert pro-life da zespół DA WINIARY, dodatkowo pokazany zostanie film pt. "Dla Życia" w reżyserii Jana Mazurczaka. Na koniec błogosławieństwo wygłosi Biskup Zbigniew Fortuniak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro