Reklama
Reklama

Katarzynka 2009

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania na obchody dnia św. Katarzyny, która jest patronem pracowników komunikacji miejskiej. Już dziś od godziny 11 w zajezdni tramwajowej S-3 przy ulicy Fortecznej oraz na stacji kolejowej Poznań Starołęka odbywać się będzie wiele atrakcyjnych imprez.

Wszyscy chętni, którzy pojawią się w zajezdni, będą mogli m.in. zapoznać się z taborem MPK: zabytkowymi oraz najnowszymi tramwajami i autobusami, specjalistycznymi pojazdami sieciowo-torowymi oraz pojazdami Służby Ratowniczej, a także przyjrzeć się pokazom ratownictwa drogowego Służby Ratowniczej MPK oraz Szkoły Aspirantów Państwowej Szkoły Pożarnej.

Między godzinami 12 i 13 zaprezentowany zostanie proces "wkolejania" tramwaju. Dla amatorów tramwajów czeka niespodzianka: możliwość poprowadzenia maszyny 105Na pod okiem instruktora.

Inne atrakcje zaplanowano na stacji kolejowej. Tutaj będzie można zwiedzić wystawę wagonów i lokomotyw PKP oraz zobaczyć najnowszy szynobus.

Impreza potrwa do godziny 16. Na czas jej trwania (między 10:30 a 16:00) po mieście będzie jeździła okolicznościowa linia tramwajowa nr 22 obsługiwana zabytkowym taborem, która umożliwi dojazd na teren wystawy oraz do Muzeum Komunikacji Miejskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro