Wielka inwestycja w wielkopolskim mieście. Powstanie nowoczesna elektrociepłownia biomasowa
W Lesznie.
- Prawie 150 milionów złotych brutto zainwestuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Lesznie w budowę nowoczesnej elektrociepłowni biomasowej. We wtorek spółka podpisała umowę z firmą ENERGIKA Zbigniew Szamałek sp.k. z siedzibą w Zasutowie, która odpowiada za realizację zadania - wyjaśniają leszczyńscy urzędnicy.
Jak podkreślono, będzie to największa inwestycja w historii MPEC Leszno, ale też w historii współczesnego Leszna. - Projekt zostanie wykonany w formule "zaprojektuj i wybuduj" i obejmie kompleksowe zaprojektowanie, dostawy oraz budowę źródła wysokosprawnej kogeneracji - dodają.
Instalacja ma mieć moc 3,41 MWe i 10,8 MWt oraz opierać się na biomasie. Może pracować jako jedyne źródło ciepła, ale też we współpracy z istniejącymi kotłami węglowymi i instalacją gazową. - Elektrociepłownia zostanie zintegrowana z ciepłownią "Zatorze" oraz miejską siecią ciepłowniczą i elektroenergetyczną.
Całość będzie kosztować blisko 150 mln złotych brutto. Wykonawca ma 30 miesięcy na przygotowanie projektu, a następnie zrealizowanie budowy.