Galeria handlowa w regionie z nowym właścicielem. "Kupującym jest niemiecki podmiot"
Chodzi o Galerię Nad Jeziorem w Koninie.
Obiekt to centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni najmu 21 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się w centrum miasta i jest otoczony osiedlami. Funkcjonuje od 2002 roku, a w 2018 roku został rozbudowany. Klienci mogą tam zrobić zakupy w ponad pięćdziesięciu sklepach i punktach usługowych. Są to m.in. Carrefour (ok. 4 400 mkw.), Brico Marche (ok. 5 900 mkw.), a także Martes Sport, Sinsay, Rossmann, Pepco, CCC, Euro RTV AGD, jak również pierwsze w regionie wielosalowe kino Helios. Tylko w ubiegłym roku obiekt odwiedziło 2,8 mln klientów.
- Nabyliśmy Galerię Nad Jeziorem kilka lat temu z intencją przeprowadzenia zmian i zwiększenia jej wartości poprzez aktywne zarządzanie, w tym zmianę poziomu wynajęcia oraz wymianę części najemców. W czasie naszego zarządzania nieruchomością przedłużyliśmy umowę najmu z operatorem spożywczym Carrefour w ich nowym formacie sklepu, wynajęliśmy część powierzchni nowym najemcom, takim jak np. Sinsay oraz przygotowaliśmy nieruchomość do dalszej rozbudowy, co przyniosło korzyści lokalnej społeczności - komentuje James Huckle, partner w Stage Capital.
Nowym właścicielem centrum handlowego jest niemiecki podmiot inwestujący w nieruchomości handlowe - spółka z grupy Saller Group. Nie podano, na jaką kwotę opiewała transakcja.