Reklama
Reklama

Podsumowanie akcji Puszka dla maluszka

Cztery miesiące trwała akcja zorganizowana przez fundację Redemptoris Missio, której celem było zebranie jak największej ilość puszek po napojach. Zamieniono je następnie na inkubatory dla szczególnie potrzebujących - dzieci z Kamerunu. Zaangażowanie poznaniaków przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów!

Podczas czterech miesięcy udało się uzbierać 14 tysięcy złotych, za które kupiono trzy inkubatory. Sprzęt jeszcze w listopadzie wyruszy w dwutygodniową morską podróż na Czarny Ląd. Najprawdopodobniej już przed Świętami Bożego Narodzenia będzie wykorzystywany w trzech szpitalach misyjnych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Organizatorzy akcji przyznają, że są bardzo zaskoczeni aż takim odzewem mieszkańców Poznania, ale też całej Polski. Okazało się bowiem, iż wieści medialne trafiły do najdalszych zakątków naszego kraju. Worki z puszkami wciąż docierają do siedziby fundacji, na jej konto przekazano również datki finansowe (największy w wysokości 3 000 zł). Puszki zbierali emeryci, młodzież szkolna, studenci. Na spacerach, wśród znajomych i w miejscach pracy.

Fundacja Redemptoris Missio zapewnia, że akcja Puszka dla maluszka odbędzie się też w przyszłym roku. A już w tym, jeszcze przed Bożym Narodzeniem, ruszy kolejne przedsięwzięcie - Ołówek dla Afryki, podczas którego wszyscy chętni będą mogli dostarczać do siedziby fundacji przybory szkolne dla dzieci z Afryki.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
77.62 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro