Reklama
Reklama

Szpital im. Strusia wznowi planowe operacje

Szpitale przy Szkolnej i Szwajcarskiej wznowiły przeprowadzanie zabiegów planowych - zapewnił na antenie Wieczoru WTK Michał Tomczak, przewodniczący komisji polityki społecznej i zdrowia Rady Miasta.

Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Michał Tomczak zapewnił w czwartek na antenie telewizji WTK, że zabiegi planowe w Szpitalu Miejskim im. Strusia posiadającym swoje oddziały na ulicach Szkolnej i Szwajcarskiej zostaną wznowione. Wcześniej władze szpitala zapowiedziały, że placówka do końca roku będzie przeprowadzać tylko operacje konieczne dla uratowania życia, a pozostałe przesunie na następny rok. To z powodu wysokich kosztów nadplanowych zabiegów, które każdy szpital musi wykonywać w nagłych wypadkach. Szpital Miejski im. Strusia wydał w tym roku na dodatkowe zabiegi już ponad 7,7 mln zł. Wynikają one przede wszystkich z potrzeb pacjentów ostrego dyżuru. NFZ nie przyznał mu w końcu tego roku dodatkowych pieniędzy. Wznowione, planowe operacje zostaną rozliczone w 2010 r.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro