Reklama

Poznańskie lodowiska - zagłosuj na najlepsze!

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Wielu leniuszków twierdzi, że zimą jest nudno, ponieważ "nigdzie nie można wyjść". Dla chcącego nic trudnego. Zima, tak jak wiosna, lato czy jesień ma swoje uroki. Jak można miło spędzać czas zimą? Jazda na łyżwach jest jednym z rozwiązań!

Jazda na łyżwach to jeden z najtańszych, najwygodniejszych i jednocześnie najchętniej wybieranych sportów zimowych. Amatorskie uprawianie tego sportu nie wiąże się z wielkimi kosztami. Wystarczy ciepłe ubranie, łyżwy (można również wypożyczyć) i parę złotych na płatne lodowisko. Nie musisz wyjeżdżać w góry. Lodowiska są dostępne niemal w każdym mieście. Poznaniacy mają do dyspozycji już cztery: Maltę, Bogdankę, Chwiałkę, oraz Swarzędzkie, a także to w Koziegłowach. Które z nich twoim zdaniem jest najlepsze? Czekamy na twoją opinie o lodowiskach, ich stanie technicznym, obsłudze i wyposażeniu! Zapraszamy do udziału w głosowaniu.

Lodowisko Malta

Z lodowiska można korzystać między godziną 8 a 22, 7 dni w tygodniu (w piątki i soboty do godziny 23). Dokładne godziny są dostępne na stronie www.malta.poznan.pl. Na terenie lodowiska znajduje się wypożyczalnia łyżew, szatnia, bufet z ciepłymi posiłkami i napojami (czynny między 11 a 21) oraz WC. Za godzinę jazdy zapłacimy 5 zł (bilet ulgowy) oraz 7 zł (bilet normalny), a w weekendy i święta - 6 zł i 9 zł. Przy lodowisku czynne są także: wypożyczalnia łyżew (6 zł od pary za godzinę), punkt ostrzenia łyżew (10 zł), szatnia (1,5 zł za godzinę od osoby). Dla miłośników łyżwiarskiego szaleństwa przygotowano wiele atrakcji. Niedzielne kursy nauki jazdy na łyżwach dla początkujących. Aby uczestniczyć w takim kursie trzeba jednorazowo zapłacić 150 złotych. Lekcje indywidualne z instruktorem, obejmujące 60 minut intensywnej nauki na lodowisku kosztują: 50 zł w tygodniu oraz 60 zł w sobotę lub niedzielę. Poza tym na lodowisku Malta można zorganizować urodziny. W ofercie lodowiska znajdują się także przedpołudniowe zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych (z korzystnymi zniżkami - 2zł/godz.). Nad Maltą organizowane są także wieczorne dyskotekowe szaleństwa na lodzie tzw. "Ice-Party" -w piątkowe wieczory od godziny 19:00 do 23:00. Każdą imprezę prowadzą znani poznańscy DJ-e.

Lodowisko Bogdanka

Lodowisko czynne jest 7 dni w tygodniu od 8 do 21.30. W każdy piątek o godzinie 20 zaczyna się "Ice-Party" - zabawa dyskotekowa z efektami świetlnymi i z DJ"em. Cena za tercję korzystania z lodowiska wynosi dla osób dorosłych 9 zł, a dla dzieci, młodzieży szkolnej oraz studentów 7 zł. W weekendy i święta zapłacimy odpowiednio 11 i 9 złotych. Bilet wstępu umożliwia nieograniczone korzystanie z lodowiska podczas trwania tercji. Organizatorzy umożliwiają zakup karnetów na 10 jazd: normalny 70 złotych, ulgowy 50 złotych. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew: 7 zł./tercja. Za szatnię zapłacimy złotówkę. Podczas przerw skorzystać można z gorących dań i napojów w barku. Bogdanka umożliwia także lekcje nauki jazdy na łyżwach (40 złotych za 60 minut) oraz zorganizowane imprezy. Lodowisko mieści się przy ulicy Księcia Józefa/Północnej 9. Lodowisko Chwiałka Obiekt znajduje się pomiędzy ulicami Chwiałkowskiego i Żelazka na Wildzie. W przyszłości ma zostać zadaszony, by móc z niego korzystać przez cały rok. Na pełnowymiarowej płycie lodowiska będą się odbywać m.in. mecze hokejowe. Publiczność może korzystać z lodowiska podczas 11 tercji między godziną 8 a 22, 7 dni w tygodniu. Dokładne godziny są dostępne na stronie www.chwialka.poznan.pl. Warto wejść na tę stronę przed odwiedzeniem lodowiska, ponieważ uzyskamy tam informację o dostępności tafli w odpowiednich godzinach (poza publicznością tafla jest rezerwowana również dla dzieci ze szkół podstawowych, hokeistów i studentów AWF). Za jedną godzinę jazdy zapłacimy 7 zł (bilet normalny) i 5 zł (ulgowy), a w weekendy i święta 9 i 6 złotych. Wypożyczenie łyżew na godzinę to koszt 5 złotych, za szafkę zapłacimy złotówkę. Obiekt oferuje odwiedzającym barek oraz WC.

Lodowisko Swarzędzkie

Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało na ten sezon wiele nowych atrakcji. Szkółka jazdy na łyżwach oraz amatorska liga hokeja to najważniejsze pozycje. Będą także imprezy przy muzyce na żywo ze sceny plenerowej. Ponadto, imprezy tematyczne - najbliższa impreza dla dzieci to Mikołajki 6.12. Wiele atrakcji i sporo nagród rzeczowych i upominków. Nie zabraknie oczywiście Gorącego Disco na Lodowisku. W piątki i soboty na sesjach o 18:00 i 20:00 imprezę rozkręcać będzie DJ Vojcio znany wszystkim swarzędzanom z poprzedniego sezonu. Bilet wstępu na lodowisko kosztuje: od poniedziałku do piątku - 9 zł normalny, 7 zł ulgowy. Soboty, niedziele i święta - 10 zł normalny, 8 zł ulgowy. Wypożyczenie łyżew - 8 zł, ostrzenie łyżew - 5 zł. Można również wziąć udział w nauce i doskonaleniu jazdy na łyżwach. Zajęcia prowadzone są w każdą sobotę o godzinie 8:00 i 9:00. Koszt jednorazowej lekcji to 16 zł. Zajęcia prowadzone są w grupach. Wypożyczenie łyżew jest w cenie lekcji. W każdą niedzielę o godzinie 8:00 będą odbywać się spotkania miłośników hokeja na lodzie.Od grudnia planowany jest start ligi hokejowej w Swarzędzu. Do dyspozycji łyżwiarzy jest również bufet, oferujący ciepłe posiłki. Lodowisko znajduje się przy ul. Kosynierów 1 w Swarzędzu.

Lodowisko w Koziegłowach

Znajduje się przy ul.Piłsudskiego (Koziegłowy) koło Akwenu. Lodowisko czynne jest 7 dni w tygodniu między 9 a 21. W każdy weekend odbywają się tam imprezy z DJ"em. Za bilety wstępu na jedną tercję (60 minut) zapłacimy: 7 zł (bilet normalny) i 5 złotych (bilet ulgowy). Przy zakupie 10 biletów, 3 dostaniemy gratis. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy 5 zł, a za szatnię 1 zł. Lodowisko mieści się na przeciwko pływalni. Z Poznania dojedziemy tam autobusami linii 70 i 72.

Które lodowisko jest najlepsze?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro