Reklama

Wystawa charytatywna w Sheratonie

W niedzielę w Hotelu Sheraton rozpoczęła się wystawa prac studentów z ASP, które zostaną zlicytowane na charytatywnej aukcji 5 grudnia br. Dochód z ich sprzedaży pomoże wybudować centrum rehabilitacyjne dzieci z wrodzonymi wadami układu nerwowego.

Fundacja Patria zbiera pieniądze na centrum rehabilitacyjne dla dzieci z wrodzonymi wadami układu nerwowego. Mają jej w tym pomóc m.in. aukcje charytatywne. Najbliższa z nich odbędzie się 5 grudnia br. Wystawione na niej prace zostały stworzone specjalnie na tą okazję przez studentów z ASP. Obrazy i fotografie można od niedzieli podziewać w Hotelu Sheraton.

- Nie ukrywam, że każda złotówka zaoszczędzona, darowana, ale również wymalowana w ten sposób jest bardzo cenna. - powiedział reporterom Pulsu Dnia Michał Wojtczak, prezes fundacji Patria.

Po przecięciu wstęgi, na terenie ekspozycji pojawili się pierwsi goście. Obrazy w poznańskim hotelu Szeraton można oglądać do dnia 5 grudnia, kiedy zostaną sprzedane. Aukcję poprowadzi Katarzyna Bujakiewicz. Pieniądze w ten sposób uzyskane przeznaczone będą na budowę centrum rehabilitacyjnego w Imiołkach, koło Gniezna.

- W tej chwili jest to teren 35 hektarów. Pierwszy budynek już stoi: stajnia z ujeżdżalnią. Jest tam 14 koni. Dzieci mogą być przyjmowane na hipoterapię. Następne budynki są w trakcie budowy. - relacjonował dla WTK dyrektor fundacji Patria Sławomir Wiąz.

W celu zbierania pieniędzy na centrum, 6 grudnia odbędzie się także koncert "Wrażliwa Wielkopolska" w auli UAM. Koncert świątecznych kolęd wykona wraz z orkiestrą symfoniczną Katarzyna Skrzynecka.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro