Nowe eksponaty w Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli
W poznańskim Muzeum Uzbrojenia w Parku Cytadela pojawiły się dwa nowe obiekty: szpital polowy i "ciastownia". Dołączyły do wystawianych obok zabytkowych samolotów, śmigłowców i czołgów. Nowe eksponaty pochodzą z lat 70-tych XX w. i są w pełni sprawne technicznie. Muzeum można zwiedzać codziennie oprócz poniedziałków.
Nowe obiekty, które można zobaczyć w muzeum sprzętu wojskowego na Cytadeli to polowa sala operacyjna i "ciastownia" czyli mobilna piekarnia wojskowego chleba. Sprzęt pochodzi z lat 70-tych XX w. Muzeum kupiło go od prywatnego kolekcjonera. Pojazdy i urządzenia są w pełni sprawne. Przed wycofaniem z armii nie były używane. Muzeum nie wyklucza zakupu kolejnych sprzętów.
Stała ekspozycja muzeum to kilkaset obiektów. Pokazywane są tutaj trzy stałe wystawy: "Uzbrojenie od schyłku XIX do końca XX wieku", "Poznaniacy w bitwie o swoje miasto w 1945 roku", "Wystawa plenerowa sprzętu wojskowego", a także wystawa czasowa: "Broń pancerna Wojska Polskiego 1918-1945". Przed wejściem do muzeum stoją czołgi, przy których lubią się zatrzymywać przechodnie. Ci z nich, którzy mają więcej czasu, zwłaszcza przy okazji niedzielnego spaceru z dziećmi, chętnie zaglądają do środka.
W Muzeum Uzbrojenia znajduje się również dawny sprzęt niemiecki i radziecki, m.in. komplet karabinów, eksponowana wraz z oryginalnymi skrzynkami amunicja artyleryjska, a także zbiór broni i amunicji zebranej na terenie Cytadeli podczas budowy parku. W Muzeum Uzbrojenia można zobaczyć kilkanaście pojazdów wojskowych, 9 samolotów i 2 helikoptery, 5 czołgów, liczne armaty, działa i moździerze. Widoczna zza ogrodzenia muzeum plenerowa ekspozycja cieszy oko rowerzystów i spacerowiczów. Część muzealnych obiektów znajduje się w oryginalnie zachowanym wnętrzu schronu. Poza ekspozycją militariów, to także zbiór dokumentów, zdjęć poświęconych walkom o Festung Posen w lutym 1945. Ekspozycja pokazuje udział w nich mieszkańców Poznania, tzw. cytadelowców.
Muzeum można zwiedzać od wtorku do piątku pomiędzy godzinami 9.00 a 16.00, a w niedzielę i święta od 10.00 do 16.00. W piątki wstęp jest wolny. W pozostałe dni bilety normalny kosztuje 4 zł, a ulgowy 2 zł.