Reklama

Święto Niepodległości uczczone przez władze

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W środę z okazji Święta Niepodległości, na Starym Rynku odbyły się oficjalne uroczystości. Podczas uroczystości, wojewoda wielkopolski przyznał medale za szczególne zasługi dla rozwoju regionu. Nagrody trafiły do Andrzeja Maleszki i Jana A.P. Kaczmarka.

W uroczystości wzięły udział setki osób. Poznańskie obchody Święta Niepodległości miały miejsce na Starym Rynku. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta, starostwa i województwa oraz posłowie, senatorowie i radni. Nie zabrakło także mieszkańców Poznania.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył medal Al Perpetuam Rei Memoriam reżyserowi Andrzejowi Maleszce. Ten nie krył wzruszenia i podkreślał, że ta nagroda ma dla niego szczególne znaczenie. "Zdarzało mnie się otrzymywać nagrody w różnych miejscach świata, ale to była pierwsza, która otrzymałem w obecności ułanów na koniach, żołnierzy i w takiej aurze, która jest związana z polskością." - zdradził Andrzej Maleszka. Reżyser zapewnił także, że zapewniał, że następne swoje produkcje chce tworzyć właśnie w Poznaniu i Wielkopolsce.

Drugi medal otrzymał kompozytor Jan A. P. Kaczmarek. Kompozytor nie mógł jednak odebrać nagrody, gdyż trafił przebywa w szpitalu.

Na zakończenie uroczystości w górę pofrunęły setki białych i czerwonych balonów. Pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich ruszyła defilada, a w niej podziały wojskowe, policja, strażacy, kombatanci, poczty sztandarowe i harcerze. Pod pomnikiem złożono kwiaty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro