Reklama

Święto Niepodległości uczczone przez władze

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W środę z okazji Święta Niepodległości, na Starym Rynku odbyły się oficjalne uroczystości. Podczas uroczystości, wojewoda wielkopolski przyznał medale za szczególne zasługi dla rozwoju regionu. Nagrody trafiły do Andrzeja Maleszki i Jana A.P. Kaczmarka.

W uroczystości wzięły udział setki osób. Poznańskie obchody Święta Niepodległości miały miejsce na Starym Rynku. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta, starostwa i województwa oraz posłowie, senatorowie i radni. Nie zabrakło także mieszkańców Poznania.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył medal Al Perpetuam Rei Memoriam reżyserowi Andrzejowi Maleszce. Ten nie krył wzruszenia i podkreślał, że ta nagroda ma dla niego szczególne znaczenie. "Zdarzało mnie się otrzymywać nagrody w różnych miejscach świata, ale to była pierwsza, która otrzymałem w obecności ułanów na koniach, żołnierzy i w takiej aurze, która jest związana z polskością." - zdradził Andrzej Maleszka. Reżyser zapewnił także, że zapewniał, że następne swoje produkcje chce tworzyć właśnie w Poznaniu i Wielkopolsce.

Drugi medal otrzymał kompozytor Jan A. P. Kaczmarek. Kompozytor nie mógł jednak odebrać nagrody, gdyż trafił przebywa w szpitalu.

Na zakończenie uroczystości w górę pofrunęły setki białych i czerwonych balonów. Pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich ruszyła defilada, a w niej podziały wojskowe, policja, strażacy, kombatanci, poczty sztandarowe i harcerze. Pod pomnikiem złożono kwiaty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro